• 3 grudnia 2024

Kwas hialuronowy jest popularnym składnikiem kosmetyków takich jak chociażby kremy, czy też maseczki. Należy on do glikozaminoglikanów, które naturalnie występują w skórze właściwej oraz w naskórku. Najważniejszym składnikiem skóry jest kolagen, jednak kwas hialuronowy zajmuje miejsce tuż za nim. Jest on odpowiedzialny między innymi za zatrzymywanie wody w skórze i wiązanie jej. To daje efekt nawilżenia, staje się ona zdecydowanie bardziej sprężysta oraz elastyczna. Kwas ten wzmacnia również barierę ochronną i tym samym skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Odpowiada również za szybszą regenerację skóry, sprawne gojenie się ran czy też opóźnienie procesów starzenia. Wraz z upływem lat, ilość występującego w skórze kwasu hialuronowego zdecydowanie maleje, dlatego też staje się ona wiotka i wyraźnie odwodniona. Żeby spowolnić procesy starzenia można stosować kwas hialuronowy znajdujący się w kosmetykach, ale również i ten w czystej postaci. Jedną z możliwości, jest wykorzystywanie potrójnego kwasu hialuronowego 3%.

Jak stosować kwas hialuronowy 3%?

Kwas hialuronowy 3% pozyskuje się poprzez procesy biotechnologiczne, w postaci soli sodowej. Masę tą tworzą 3 rodzaje kwasu hialuronowego, a mianowicie:

  • 1% kwas małocząsteczkowy typu SLMW (poniżej 10000 DA). Jest to kwas, który zwiększa nawilżenie w wewnętrznej warstwie skóry.
  • 1% kwas średniocząsteczkowy typu LMW (100 000 - 400 000 DA) - ma on działanie nawilżające i sprawia, że substancje czynne szybciej przenikają w głąb skóry. Działa regenerująco, przyspiesza gojenie się ran itp.
  • 1% kwas wielocząsteczkowy typu HMW (1,0 - 1,8 M DA) - wpływa on na wygładzenie oraz nawilżenie skóry. Skutecznie chroni warstwę rogową i umożliwia sprawniejsze działanie bariery ochronnej.

Kwas ten można stosować niezależnie od tego, jaki rodzaj skóry się posiada. Niemniej jednak jest on szczególnie polecany osobom mającym skórę suchą, zniszczoną i dojrzałą. Możne on skutecznie wzmocnić właściwości ochronne skóry i sprawić, że cały czas będzie ona utrzymywana w odpowiednim stopniu nawilżenia. Kwas również wygładzi oraz ujędrni skórę.

Kwas w postaci 3% jest zdecydowanie bardziej wydajny i skoncentrowany, niż kwas 1,5%. Może on stanowić bazę do serum, być składnikiem kremów czy też własnoręcznie skomponowanych maseczek.

Jak się taki kwas stosuje? Można stosować go korzystając z czystej postaci, komponując go z kremem lub olejkiem, a następnie nałożyć na skórę twarzy. Można również komponując własne kosmetyki, dodawać go do mieszanki. Niekoniecznie kosmetyki te muszą być przeznaczone do skóry twarzy. Można również dodać kwas hialuronowy do kosmetyków pielęgnujących włosy.

Kwas hialuronowy 3%

Jak działa kwas hialuronowy 3%? Efekty po zabiegu

Stosując regularnie kwas hialuronowy 3%, można zauważyć naprawdę bardzo dobre efekty. Wpłynie on między innymi na nawilżenie oraz ujędrnienie skóry. Sprawia on, że jej właściwości ochronne stają się wzmocnione, a poziom nawilżenia jest zawsze utrzymany na odpowiednim pułapie. Jeśli skóra jest nawodniona, wówczas stanie się również bardziej jędrna oraz elastyczna. Dzięki stosowaniu kwasu można zauważyć wyraźne spowolnienie procesów starzenia, wygładzenie naskórka i mniejszą ilość nowych zmarszczek. Takie efekty szczególnie szybko można zauważyć na skórze dojrzałej, która jest bardziej wiotka i ma nierówności.

Kwas ma również właściwości regenerujące oraz łagodzące. Z tego względu naskórek szybciej wraca do dobrej kondycji, ale również rany znacznie szybciej się goją. W przypadku jakichś stanów zapalnych, są one znacznie szybciej załagodzone. Kwas jest naturalnym składnikiem, występującym w organizmie człowieka. Dlatego też nie wywołuje on żadnych alergii czy też podrażnień. Można stosować go również do pielęgnacji włosów. Wpływa on pozytywnie na ich wygładzenie. Są zdrowsze, pełne blasku i mają piękny wygląd. Zakup dobrej jakości kwasu hialuronowego, może pozytywnie wpłynąć na wygląd skóry oraz włosów. Stosowanie kwasu w sposób regularny, umożliwia uzyskanie zadowalających efektów opisanych powyżej.

Top