• 22 maja 2022

Leczenie uzależnienia od alkoholu jest trudne. Na drodze do niego pojawia się wiele pokus. Zdarzają się chwile zawahania i słabości. Wielu pacjentów poddaje się i powraca do nałogu. Głód alkoholowy to dolegliwość, która może towarzyszyć osobom, które próbują się oczyścić i odciąga ich od nałogu.

Jaki jest najlepszy czas, aby poczuć silną potrzebę picia?

Nie ma określonego czasu, kiedy możesz odczuwać skutki głodu alkoholowego. Możesz być na terapii przez rok lub dwa lata, albo możesz być trzeźwy przez wiele lat. Nie ma znaczenia, jak długo będziesz z nim walczyć, głód może powrócić. Głód alkoholowy może wystąpić zarówno u tych, którzy dopiero rozpoczynają terapię, jak i u tych, którzy walczą od lat. Ważne jest, aby być ostrożnym i nie dać się skusić nawet na "jeden kieliszek" wina.

Objawy głodu alkoholowego

Głód alkoholowy to silne pragnienie wypicia alkoholu. Mogą mu również towarzyszyć takie objawy jak złe samopoczucie, drgawki czy skręt żołądka.
Sytuacje te mogą być związane z życiem zawodowym lub osobistym, snami o piciu, spożywaniem alkoholu, wizytami w sklepach monopolowych. To tylko kilka przykładów sytuacji, które mogą wywołać taki stan.

Leczenie uzależnienia od alkoholu - dowiedz się więcej na http://nowy-sacz.terapia24h.pl/leczenie-alkoholizmu-nowy-sacz/b_mwmr

alkohol

Co robić, gdy odczuwamy potrzebę picia alkoholu?

Trudno jest rozpoznać głód alkoholowy u alkoholika. Będzie on sięgał po alkohol, gdy poczuje taką potrzebę. Jest to niebezpieczne dla osoby będącej w terapii lub nieobecnej od wielu lat. Najtrudniej jest go przetrwać na początku, ale może stać się problemem później, gdy głód powraca. Musimy zrozumieć jego przyczyny i strategie.

Aby walczyć z głodem, najlepiej jest unikać miejsc i czynności, które mogą sprawić, że poczujesz się niekomfortowo. Inną opcją jest znalezienie czegoś do zrobienia, aby przejść czas, takich jak chodzenie na siłownię. Inną opcją jest wzięcie udziału w spotkaniu AA i omówienie swojego problemu. Możesz również zaplanować swój dzień i zachować zdrową dietę.

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie działa, to jest to dobry pomysł dla Ciebie, aby szukać profesjonalnej pomocy lub centrum, które może Ci pomóc.

Top