• 22 maja 2022

Implanty stomatologiczne nie należą do najtańszych zabiegów. U niektórych osób może ona spowodować znaczne uszczuplenie domowego budżetu. Dlatego rozważając zabieg, jakim są implanty stomatologiczne, szukamy najlepszego gabinetu stomatologicznego, który zapewni nam najlepsze usługi.

Wielu pacjentów jest zaskoczonych szerokim zakresem cen podczas poszukiwania odpowiedniego rodzaju gabinetu. Ceny za jeden implant zęba mogą się różnić między klinikami nawet o kilka tysięcy złotych. Te różnice cenowe wynikają głównie z kosztów prowadzenia działalności gospodarczej (np. marża pobierana przez lekarza, a nie jakość implantu, są głównymi czynnikami powodującymi różnice cenowe. Te duże różnice wynikają z położenia geograficznego gabinetu stomatologicznego. Implant dentystyczny w stolicy lub większym mieście będzie kosztował więcej niż w mniejszej miejscowości. Przy ustalaniu stawek bierze się pod uwagę ceny z konkurencyjnych, sąsiednich gabinetów, tak jak w każdej innej branży. Oferta będzie inna dla dentysty, który wykonuje wiele zabiegów i ma duże doświadczenie w tej dziedzinie, niż dla dentysty, który implantami zajmuje się sporadycznie. Implantologia jest główną specjalnością stomatologów. Będzie on stosował umiarkowane ceny, ponieważ jest to jego chleb powszedni, ma duże doświadczenie i może wykonywać zabiegi znacznie szybciej i sprawniej.

implant

Dodatkowe opłaty mogą być naliczane za takie procedury, jak założenie śruby gojącej, odsłonięcie implantu i pobranie wycisków. Konsultacje, przymiarki, konsultacje i ustalenie planu leczenia mogą przyczynić się do zwiększenia kosztów zabiegu wszczepienia implantów stomatologicznych.

Czytaj więcej: Ile kosztuje implant zęba w 2022

Leczenie implantologiczne może być również droższe w przypadku odbudowy kości, np. z powodu usunięcia zębów kilka lat temu lub długotrwałego noszenia protez. W takich przypadkach stosuje się preparaty umożliwiające wzrost tkanki kostnej, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie implantu. Czasami może być konieczne podniesienie dna zatoki szczękowej. Koszty mogą się różnić w zależności od stopnia złożoności i ilości użytego materiału.

Stomatolodzy mogą w różny sposób obliczać koszt całego zabiegu wszczepienia implantów. Warto zapoznać się z kilkoma ofertami, zanim podejmie się decyzję o wyborze tej najlepszej.

Top