• 22 maja 2022

Zapomnij o spędzaniu czasu i pieniędzy w lokalnym spa. Postępuj zgodnie z tymi prostymi przepisami i rozpieszczaj się idealną maską domowej roboty.
Każdy produkt jest niezależnie wybierany przez naszych redaktorów. Jeśli kupisz coś poprzez nasze linki, możemy zarobić prowizję partnerską.

Bananowe maski na twarz

Banany są wypełnione składnikami dla wspaniałej skóry: witaminą A, która zmatawia ciemne plamy i przebarwienia oraz wygładza szorstką skórę, witaminą B, która redukuje suchość, witaminą E, która redukuje pojawianie się zmarszczek, oraz potasem, który nawilża i nawilża. Tak więc owoc tworzy doskonałą, całkowicie naturalną, domową maskę do twarzy, która pozostawia skórę wyglądającą i czującą się delikatniejszą. Do wykonania: Umyj średniej wielkości dojrzałego banana na gładką pastę, a następnie delikatnie nałóż ją na twarz i szyję. Pozostawić na 10 do 20 minut, a następnie spłukać zimną wodą. Lub zmieszaj 1/4 filiżanki jogurtu zwykłego, 2 łyżki miodu (naturalny środek przeciwtrądzikowy) i jeden średni banan. Dowiedz się, jaka maska do twarzy jest najlepsza dla Twojego typu skóry.

Ocetowe maski na twarz

Stosowanie octu jako toniku do skóry datuje się od czasów Heleny Troi i jest równie skuteczne dzisiaj. Po umyciu twarzy, zmieszaj 1 łyżkę octu jabłkowego z 2 filiżankami wody jako płukankę końcową, aby oczyścić i naprężyć skórę. Możesz również stworzyć domową maskę do twarzy, mieszając 1/4 szklanki octu jabłkowego z 1/4 szklanki wody. Delikatnie nanieś roztwór na twarz i pozwól jej wyschnąć. Sprawdź inne sposoby, w jaki ocet jabłkowy wpływa korzystnie na Twoje zdrowie.

Mleczne maski na twarz

Oto inny sposób, aby dać sobie fantazyjną twarz spa w domu za pomocą masek do twarzy DIYY. Wymieszaj 1/4 szklanki mleka w proszku z odpowiednią ilością wody, aby uzyskać gęstą pastę. Dokładnie pokryj twarz maską, pozostaw do całkowitego wyschnięcia, a następnie spłucz ciepłą wodą. Twoja twarz będzie się czuć świeża i odmłodzona. Zapoznaj się z najlepszymi maseczkami DIY face dla każdego rodzaju skóry.

Owsiane maski na twarz

Jeśli szukasz szybkiego pick-me-up, który pozwoli Ci poczuć się i wyglądać lepiej, podaruj sobie owsianą maseczkę. Połącz 1/2 filiżanki gorącej wody nie wrzącej i 1/3 filiżanki owsianki. Gdy woda i płatki owsiane ustabilizują się przez dwie lub trzy minuty, wymieszaj w 2 łyżkach jogurtu zwykłego, 2 łyżkach miodu i jednej małej białko jajka. Nałożyć cienką warstwę maseczki na twarz i pozostawić na 10-15 minut. Następnie spłukać ciepłą wodą. (Upewnij się, że umieściłeś metalowy lub plastikowy filtr w zlewie, aby uniknąć zatkania odpływu granulkami). Nie przegap tych czterech dodatkowych zdrowych sposobów wykorzystania płatków owsianych.

Majonezowe maski na twarz

Po co wydawać pieniądze na drogie kremy, skoro można się poczęstować kojącą domową maską na twarz z majonezem całego żarcia z własnej lodówki? Delikatnie rozłóż majonez na twarzy i zostaw na około 20 minut. Następnie wytrzyj go i spłucz chłodną wodą. Twoja twarz będzie się czuć czysta i gładka.

Jogurtowe maski na twarz

Nie musisz iść do spa, żeby szybko pomóc swojej twarzy. Aby oczyścić skórę i napiąć pory, nałóż na twarz jogurt i pozwól jej usiąść na około 20 minut. Aby uzyskać rewitalizującą domową maskę na twarz, wymieszaj 1 łyżeczkę jogurtu z sokiem z 1/4 plastra pomarańczy, częścią miąższu pomarańczy i 1 łyżeczką aloesu. Pozostaw mieszankę na twarzy na co najmniej pięć minut przed jej spłukaniem. Możesz również spróbować tych prostych masek do twarzy typu "zrób to sam", które pomogą Ci odblokować pory.

Top