• 22 maja 2022

W ciągu ostatnich 10 do 20 lat w świecie medycyny estetycznej można było zaobserwować liczne postępy. Korzyści są obecnie dobrze znane, a przystępność cenowa sprawia, że jest to leczenie stale poszukiwane. Obecnie oferowanych jest wiele różnych zabiegów - jeśli wejdziesz do gabinetu chirurgii estetycznej, aby wygładzić kilka zmarszczek na twarzy, przekonasz się, że wybór jest tak duży, że może być trudno się zdecydować!

Jest jednak tylko kilka, które są popularne wśród pacjentów. Chociaż nie ma konkretnej listy, która wyszczególniałaby najbardziej popularne metody leczenia, w IAPAM uważamy, że są one w pierwszej piątce, które są obecnie poszukiwane.

#5 - Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne to prosty, nieinwazyjny sposób na poprawę kolorytu i faktury skóry. Często oferowane są jako zabieg na trudne do leczenia trądziki (i blizny potrądzikowe), plamy wątrobowe i piegi. Zabieg jest dość prosty, a jego rezultaty są dość dobre i zależą od rodzaju peelingu skóry. Głębsze złuszczanie się skóry może trwać dłużej, a pacjenci mogą w tym czasie nabawić się zaczerwienienia i podrażnień skóry. Jednak mimo to pozostaje on nadal poszukiwanym zabiegiem, a w latach 2011-2012 nastąpił wzrost liczby pacjentów poszukujących tego zabiegu o 15,5%.

#4 - Mikrodermabrazja

Kolejny popularny zabieg. Delikatnie odmładza skórę i jest przydatny w leczeniu blizn i uszkodzeń skóry spowodowanych przez słońce. Zmniejsza pojawianie się rozstępów i ciemnej pigmentacji skóry. Zabieg jest dość prosty i polega na delikatnym uruchomieniu urządzenia, które ma kilka mikrokryształów na swojej powierzchni na skórze. Delikatnie usuwa martwe komórki i odsłania nowe, znajdujące się pod nimi komórki skóry, nadając jej odświeżony i odmłodzony wygląd.

#3 - Laserowe usuwanie włosów

Ta prosta procedura robi dokładnie to, co jest napisane na puszce - usuwa cienkie włosy za pomocą lasera. Ale pytanie, które zadaje sobie wiele osób, to dlaczego powinny one szukać leczenia laserowego, gdy łatwiej jest się ogolić lub woskować skórę? Cóż, odpowiedź na to jest długoterminowy efekt i wyniki, że dostaje się z usuwaniem laserem.

Lasery są skierowane na cebulkę każdego niepożądanego mieszku włosowego, a to niszczy pigment melaniny, który normalnie stymuluje wzrost włosów. Dostępnych jest wiele różnych laserów, które mogą być używane w leczeniu nadmiaru włosów na twarzy lub ciele, a powszechnie stosowane to laser Nd:Yag i intensywne światło impulsowe (IPL).

#2 - Wypełniacze skórne (kwas hialuronowy)

Dobra, teraz robi się ciekawie. Być może widziałeś to w swoim ulubionym magazynie, albo przeczytałeś o tym w wiadomościach - wypełniacze skórne stają się jeszcze bardziej popularne, a kuracja jest tu na stałe. Pełniejsze usta i pulchniejsza, bardziej miękka skóra nie są już tylko marzeniem - mogą stać się rzeczywistością w ciągu kilku minut. Wraz z pojawieniem się naturalnych wypełniaczy skórnych, takich jak kwas hialuronowy, zabiegi są o wiele bezpieczniejsze, a ich efekty bardzo imponujące.

#1 - Zastrzyki z Botoxu

Botox_Training-602Większość z pewnością "Big Daddy" wszystkich zabiegów estetycznych w naszej opinii. Botox® stał się o wiele bardziej popularny w ciągu ostatnich 5 lat, nie tylko dlatego, że robi to ulubiona gwiazda każdego człowieka, ale dlatego, że leczenie jest o wiele tańsze niż poddanie się operacji plastycznej z wynikami, które są całkiem niesamowite. W rzeczywistości, w 2012 roku odnotowano prawie 25% wzrost liczby pacjentów poszukujących tego zabiegu w porównaniu z 2011 rokiem! Zabieg można przeprowadzić nawet w przerwie obiadowej - jest to tak łatwe do wykonania. Ale upewnij się, że jest to zrobione przez kogoś, kto jest certyfikowany i ma doświadczenie - wyniki będą o wiele lepsze! Toksyna działa na swoją magię, blokując zakończenia nerwowe skóry i pozwalając radykalnie zwiększyć jej koloryt. Jeśli szukasz tego młodszego wyglądu, to właśnie do tego powinieneś dążyć!

Top