• 19 kwietnia 2024

Puder mineralny nieco się różni swoją konsystencją od swojego odpowiednika tradycyjnego. Na pewno ma znacznie lżejszą formułę. Dzięki temu nie zatyka porów oraz jest także o wiele bardziej sypki. Przez to właśnie jego nakładanie wymaga od nas pewnego rodzaju wprawy. Zanim się zabierzemy do aplikacji mineralnego pudru, powinniśmy wybrać do niego pędzel odpowiedni. Polecamy przede wszystkim dwa takie pędzle, a właściwie ich rodzaje. Pierwszy z nich to flat top, a drugi to kabuli. Nasz wybór powinien być zależny od tego jaki chcemy osiągnąć efekt końcowy.

Gęste oraz zbite włosie na płasko ściętego flat topa daje o wiele mocniejsze krycie, aniżeli mniej zwarte oraz bardziej puszyste włosie pędzla zaokrąglonego kabuki. Wszystkie osoby o wrażliwej szczególnie cerze zaopatrzyć się powinny oczywiście w pędzel kabuki. Jest on bardzo miękki oraz także delikatny, chociaż wykonany został z syntetycznego włosia. Jego struktura sprawia, że nadaje się tak naprawdę dla każdego typu naszej cery. Pamiętać jednak należy, że nakładanie mineralnego pudru jest nieco inną procedurą, niż samo malowanie się kosmetykiem tradycyjnym.

Przed nałożeniem podkładu przede wszystkim musimy nawilżyć dokładnie twarz kremem oraz poczekać na jego dokładne wchłonięcie. Jeśli mamy cerę ze skłonnościami na przykład do przetłuszczania się lub też jeśli lubimy być pewni efektu matowego przez cały dzień, to możemy się pokusić o nałożenie bardzo cienkiej warstwy pudru transparentnego. Puder mineralny nie powinien być w żadnym wypadku sypany na twarz. Powinien on być wcierany. W ten właśnie sposób może się "przykleić" do kremu, który został nałożony na skórę. Zwróćmy także uwagę na to, aby pędzlem wykonywać ruchy okrężne. Zaczynajmy od policzków i kierujmy się ku brzegowi twarzy.

Kosmetyki mineralne i aplikacja "na mokro"

Cera pokryta niedoskonałościami licznymi na pewno wymaga od nas użycia kosmetyków mocno kryjących. Dlatego też, aby uzyskać krycie pełne przy użyciu mineralnych kosmetyków poleca się wykorzystanie tak zwanej metody aplikacji "na mokro". Tak naprawdę najważniejsze jest spryskanie dokładne pędzla substancją odpowiednią. Może to na przykład być woda, woda termalna czy też hydrolat. Warto się zaopatrzyć w buteleczkę właśnie z atomizerem i spryskiwać stopniowo pędzel, aż otrzymamy odpowiedni poziom wilgotności włosia. Nie przejmujmy się. Jeśli po nałożeniu kosmetyku będzie on miał kolor ciemniejszy niż pierwotnie. Po wyschnięciu na pewno wrócić do koloru pierwotnego.

Do specjalnej aplikacji na mokro na pewno się nam przyda wacik, który jest nasączony hydrolatem. Wykonamy nim tak zwane stemplowanie. Technika ta jest dosyć czasochłonna oraz pracochłonna. Wymaga chociażby tego, aby przykład do swojej skóry stemple z kosmetyku. Będziemy dzięki temu miały zapewnione na pewno mocne krycie. Należy jednak uważać, aby nie wywołać u siebie tak zwanego efektu maski. Jest to niezmiernie ważne. Pamiętajmy o tych wszystkich zasadach. Dzięki temu będziemy mieć pięknie wykonany makijaż.

Top