• 22 maja 2022

     Na przestrzeni ostatnich kilku lat branża cateringu dietetycznego przechodzi prawdziwy renesans. Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie zdrowego, aktywnego trybu życia przy asyście zdrowej i smacznej diety, która ma nam pomóc osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Z każdym rokiem catering dietetyczny zyskuje nowych sympatyków, czego efektem jest znaczny wzrost firm, które decydują się oferować klientom tego typu rodzaj posiłków. W jaki sposób dokładnie działa catering dietetyczny? Kto powinien skorzystać z oferty diety pudełkowej? W jaki sposób wybrać firmę cateringową, która spełni nasze oczekiwania? Te wszystkie informacje znajdują się w poniższym artykule. 

W jaki sposób funkcjonuje catering dietetyczny? 

     Catering dietetyczny to usługa, która dostarczana jest przez firmę specjalizującą się w tego typu usługach gastronomicznych. Na początku jednak, przed wyborem konkretnej diety pudełkowej czeka nas rozmowa z pracownikiem firmy, który pomoże nam w doborze idealnej diety na podstawie takich danych jak nasz wiek, wzrost, waga, podstawowe informacje zdrowotne oraz naszych potrzeb. Warto podczas rozmowy wspomnieć również o wszelkiego rodzaju ograniczeniach, które powinny być wzięte pod uwagę w układaniu naszej diety jak nietolerancja laktozy czy glutenu. Taki wywiad jest bardzo ważny, gdyż pracownik może zidentyfikować nasze potrzeby a przede wszystkim cele - czy planujemy zrzucić zbędne kilogramy, utrzymać obecną sylwetkę lub planujemy treningi na masę. Wszystkie te informacje pozwolą na przygotowanie pełnowartościowej diety złożonej z 3 lub 5 posiłków (w zależności od oferty). Rozmowa przed zamówieniem diety może odbyć się osobiście, telefonicznie lub istnieje możliwość wypełnienia formularza na stronie internetowej, który będzie później analizowany przez osobę odpowiedzialną za ułożenie naszej diety. Po ułożeniu diety powinniśmy zdecydować, czy chcemy otrzymywać posiłki jedynie w dni robocze, czy przez cały tydzień. Po wszelkich formalnościach pozostaje nam tylko opłacić nasz catering i oczekiwać kuriera, który przywiezie nam pyszne posiłki. Każdego dnia kurier przywiezie nam zestaw wszystkich posiłków, które wystarczy podgrzać i już są gotowe do zjedzenia. Warto odwiedzić stronę cateromarket.pl, by dowiedzieć się, jaki rodzaj zdrowego cateringu dietetycznego będzie dla nas najlepszy w naszym regionie. 

Kto powinien skorzystać z oferty cateringu dietetycznego? 

     Catering dietetyczny to idealna propozycja dla osób, które starają się zadbać o zdrowe odżywianie lub planują zrzucić zbędne kilogramy. Każdy z nas wie, jak dużym wyzwaniem jest samodyscyplina w obszarze samodzielnego układania diety. Catering dietetyczny pozwala nam na zrzucenie odpowiedzialności za planowanie posiłków. Catering dietetyczny to wręcz wymarzona alternatywa dla osób, które są bardzo zajęte i nie mają czasu na przygotowywanie posiłków samodzielnie. Po długim i wyczerpującym dniu w pracy perspektywa kolejnych godzin w kuchni może być zniechęcająca. Catering dietetyczny pozwoli nam na zachowanie optymalnej diety przy minimalizacji czasu na przygotowanie posiłków. 

Na co zwrócić uwagę, wybierają firmę cateringową?

     Jeśli postanowiliśmy rozpocząć przygodę z dietą pudełkową, na samym początku powinniśmy sprawdzić, jakie firmy działają w naszym regionie. Sprawdzając ofertę konkretnych diet pudełkowych, warto zweryfikować, czy firma przygotowuje posiłki w zgodzie z naszymi potrzebami i ograniczeniami, czy z góry zakłada jedno menu, którego nie możemy zweryfikować. Jeśli zależy nam na posiłkach 7 dni w tygodniu, sprawdźmy, czy dany catering obsługuje również klientów w weekendy. Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest cena cateringu. Niech nie zwiodą nas firmy oferujące najniższe ceny - źródłem tego może być niska jakość produktu. Warto wybrać firmę, której relacja ceny do jakości i opinii innych klientów jest dla nas optymalna. 

Top